Viva Venezuela! drukuj informacje o wyprawie

KrajeWenezuela

Tropikalne lasy, mityczna Delta Orinoko, piaszczyste plaże Morza Karaibskiego, niezapomniana przygoda z naturą na Los Llanos oraz najwyższy wodospad świata  - Salto Angel. Wenezuelczycy mówią o swoim kraju, że to "najlepiej strzeżony skarb karaibów". Zapraszamy do jego odkrycia.

KontynentAmeryka Łac. i Pd.

Czas trwania15 dni

Liczba osóbod 6 osób

Cena6000 PLN

+ 3750 USD

Cena zawiera

Cena zawiera

- przelot na trasie Warszawa – Caracas – Warszawa,

- opłaty lotniskowe,

- przeloty wewnętrzne,

- transport w Wenezueli,

- noclegi,

- wyżywienie (2/3 posiłki dziennie),

- opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach,

- opiekę polskiego przewodnika AFRICA line,

- ubezpieczenie - pakiet; AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. KL 30.000 Euro; NW 4 000 Euro; BAGAŻ 400 Euro

DOPŁATA DO POKOJU JEDNOOSOBOWEGO: 1650PLN

Istnieje możliwość dostosowania programu i dat do wszelkich wymagań
klienta    w    ramach    wypraw    „szytych   na   miarę”    Exclusive   Club.

Terminy:

  • zadzwoń

Program wyprawyOpis wyprawy

VIVA WENEZUELA - Wenezuela od zawsze przyciągała swoją magią rzesze światowych podróżników. Juliusz Verne napisał o Wenezueli: „. Jest to kraina bardzo zróżnicowana, gdzie przenikają się łańcuchy górskie, gdzie wyniosłości wydają się istnieć w niezgodzie z logicznymi prawami przyrody, nawet w swoich fantazjach hydrograficznych i orograficznych...”.

Podczas wyprawy każdy spełni swoje marzenia i zobaczy wymarzoną Wenezuelę. Poczynając od zwiedzania malowniczego Ciudad Bolivar położonego nad brzegiem Orinoko, poprzez emocjonujący lot awionetką do Parku Narodowego Canaima, przeprawę łodziami pod najwyższy wodospad świata –Salto Angel i nocleg w dżungli z widokiem na ten cud natury. Dalej trasa prowadzi na zachodnie wybrzeże – piękne plaże, rafy koralowe i historyczne miasteczka z kolonialną architekturą takie jak Puerto Colombia, Choroni. Żelaznym punktem programu jest safari i przygoda z niezwykłą naturą los Llanos.

Wenezuelczycy mówią o swoim kraju ze to „Najlepiej strzeżony skarb Karaibów” Warto go odkryć na własną rękę!

1.  Spotkanie grupy na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Przylot do Caracas późnym popołudniem, a następnie przejazd przez serpentyny Parku Narodowego Henri Pitier do nadmorskiego Choroni. Magia Choroni tkwi w jego afro-karaibskim charakterze. Rozwój plantacji kakao, kawy i trzciny cukrowej na tym terenie spowodował napływ niewolników z Afryki, których potomkowie przez kolejne wieki rozwijali swoja kulturę, tworząc specyfikę Karaibów. Kolacja w restauracji słynącej z wyśmienitych owoców morza. Nocleg w pensjonacie.

2. Po śniadaniu dwudniowa wycieczka łódką do bajkowego Cepe - plaży otulonej górami porośniętymi lasem deszczowym. Cepe jest maleńką wioską rybacka gdzie znajduje się jeden kameralny pensjonat z kolorowym ogrodem i basenem. W ciągu dnia, przerywając lenistwo na plaży, proponujemy spacer do wioski na plantacje kakao i kawy, a także do domowej manufaktury olejków kokosowych. Kolacja w bajkowej scenerii. Kolacja. Nocleg w Cepe.

3.  Powrót Łodzia do Choroni, następnie przejazd do Parku Narodowego Morrocoy (ok. 6h). Po drodze przystanek w Pt Cabello – spacer po kolonialnej starówce. Kolacja i nocleg w pensjonacie w Chichiriviche.

4.  Po śniadaniu całodniowa wycieczka łódką na wyspy. Mangrowce, jaskinie, wypoczynek na słońcu i snorkelling w bajkowych turkusach morza Karaibskiego. Późnym popołudniem powrót do pensjonatu. Wspólna kolacja w restauracji i nocleg w Chichiriviche.

5.  Po śniadaniu wyjazd w stronę Barinas (transfer ok. 8h), jednego ze stanów stanowiących Los Llanos – wielkie równiny wenezuelskie. Wieczorem zakwaterowanie w hato - tradycyjnym gospodarstwie trudniącym się hodowlą i ekskluzywna agroturystyką. Kolacja typowa dla kuchni llaneros.

6.  Po śniadaniu safari na Llanos. Wspaniała dziewicza przyroda tego terenu porównywalnego wielkością z powierzchnią Polski, a także bogata tradycja i kultura llaneros - zwanych wenezuelskimi kowbojami, wprowadzi uczestników w inny wymiar czasowy i przestrzenny. Wycieczka konno po dziewiczych terenach gdzie z grzbietu konia można podziwiać wspaniała przyrodę. Kolacja oparta na lokalnej, tradycyjnej kuchni. Nocleg na terenie rancho.

7.  Po śniadaniu przejazd do Barinas - przelot do Caracas a następnie do Ciudad Bolivar. Wieczorny spacer po Ciudad Bolivar.

8.  Po śniadaniu przelot awionetką z Ciudad Bolivar do niedostępnej drogą lądową osady Parku Narodowego Canaima. Po drodze czekają niesamowite widoki dżungli poprzecinanej pajęczyną rzek i ogromnym rozlewiskiem Guri. Lądowanie przy plaży Laguna Canaima i zwiedzanie trzech okolicznych wodospadów - niezapomnianych wrażeń dostarczają kąpiele w wodospadach i lagunie. Nocleg w wiosce indiańskiej w prostych warunkach.

9.  Zaraz po śniadaniu przejście do portu rzecznego, skąd łodziami rozpocznie się spływ rzeką Carrao i Churun do obozu położonego na skraju dżungli, skąd widać Salto Angel. Po drodze przystanki na odświeżające kąpiele, spacer i posiłek. Około 14:00 łodzie dobiją do obozu i podczas kiedy obsługa zajmie się rozkładaniem hamaków i gotowaniem kolacji, grupa wyrusza na wędrówkę po dżungli do punktu widokowego - u stóp najwyższego wodospadu świata Salto Angel (998m). Po całodniowych trudach czeka romantyczna kolacja przy świecach, indiańskie opowieści i noc w hamakach z widokiem na wodospad.

10.  Po śniadaniu powrót łodziami do Canaimy, zwiedzanie wioski indiańskiej, kąpiel w lagunie i po obiedzie przelot samolotem do Ciudad Bolivar, uważanego za najpiękniejsze z wenezuelskich miast. Położone nad Orinoko, z zabytkową katedrą w historycznym centrum miasta. Zakwaterowanie w pensjonacie. Kolacja.

11.  Wcześnie rano wyjazd na północny wschód do mitycznej Delty Orinoko – najpierw drogą ladowa, następnie wodna przejazd do Tucupita. Zakwaterowanie w ecolodgy, lunch i wycieczka po delcie – indianie plemiona Warao, kanały pełne kajmanów, piranii, przeprawa przez dziewicza dzunglę.  Kolacja i noc w bungalowach na wodzie.

12.  Po lunchu powrót przejazd do Puerto Ordaz i przelot do Caracas. Nocleg w Caracas.

13. Zwiedzanie Caracas – stolicy Wenezueli pełnej kontrastów, ale niezwykle ciekawej. Wjazd kolejką linową na otaczające stolicę pasmo górskie w Parku Narodowym El Avilla – spacer po zboczu z zapierającym dech w piersiach widokiem – z jednej strony metropolia, z drugiej turkusowe karaibskie morze. Z tej perspektywy widać doskonale całe miasto – zarówno luksusowe dzielnice z polami golfowymi, jak i ogromne dzielnice biedy - „barios”, porastające wszystkie okoliczne wzgórza. Wieczór z salsą i pożegnalna kolacja rozrywkowej dzielnicy.

14. Po śniadaniu czas na ostatnie zakupy, transfer na lotnisko i przelot do Warszawy.
 
15.  Przylot do Polski.

Valid XHTML 1.0 Transitional projekt i realizacja: www.evl.pl