Perły Indii drukuj informacje o wyprawie

KrajeIndie

Wielomilionowe Delhi, Cud Świata - grobowiec Taj Mahal, wstrząsające ceremonie kremacji w Varanasi nad Gangesem, święte miejsca Buddyzmu, Hinduizmu oraz Islamu, Kalkuta i wreszcie rajskie plaże na Andamanach

KontynentAzja

Czas trwania15 dni

Liczba osób6-10 osób

Cena6000 PLN

+ 2790 USD

Cena zawiera

Cena zawiera

- przelot na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa, opłaty lotniskowe,

- opiekę polskiego przewodnika AFRICA line,

- transport w krajach docelowych,

- noclegi,

- wyżywienie (2 posiłki dziennie),

- opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach,

- ubezpieczenie - pakiet; AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. KL 30.000 Euro; NW 4 000 Euro; BAGAŻ 400 Euro

DOPŁATA ZA POKÓJ JEDNOOSOBOWY: 1000 PLN

Cena nie zawiera:

- opłat wizowych: wiza indyjska 184 PLN,

- własnych wydatków,

- zwyczajowych napiwków (ok. 50 USD w czasie całej wyprawy).

Istnieje możliwość dostosowania programu i dat do wszelkich wymagań
klienta    w    ramach    wypraw    „szytych   na   miarę”    Exclusive   Club.

Terminy:

  • zadzwoń

Program wyprawyOpis wyprawy

Indie to ogromny, barwny, fascynujący kraj, bardzo zróżnicowany pod względem geograficznym, kulturowym i etnicznym. Indii nie sposób poznać i zrozumieć za jednym razem – potrzeba na to miesięcy podróżowania lub wielokrotnego powracania.

PERŁY INDII to program dający niepowtarzalną okazję przekrojowego, a zarazem autentycznego i bliskiego kontaktu z Indiami w ich słynnych, ale i mało znanych odsłonach.

Uczestnicy wyprawy zobaczą wielomilionowe, tętniące życiem metropolie – Delhi, Varanasi i Kalkutę oraz maleńkie, odcięte od świata wioski na nadal bardzo egzotycznych i mało znanych Andamanach. Będą świadkami spektakularnych ceremonii i codziennego życia religijnego mieszkających obok siebie wyznawców różnych religii: hinduizmu, buddyzmu i islamu. Zobaczą jeden z cudów świata: Taj Mahal oraz inne, zapierające dech w piersiach zabytki architektury: liczne świątynie, meczety, Czerwony Fort i India Gate w Delhi, Ghaty w Varanasi, Victoria Monument w Kalkucie i wiele innych.

Wyprawa zawiedzie uczestników na rajskie wyspy Andamany – miejsce mało jeszcze znane, za to hojnie obdarowujące swych gości pięknem tropikalnej przyrody, wspaniałymi plażami i możliwością zasłużonego wypoczynku.

1. Spotkanie na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wylot do Delhi.

2. Przylot do Delhi w nocy. Transfer do hotelu i nocleg.

3. Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie stolicy Indii. Wizyta w Czerwonym Forcie, meczecie Jama Masijd, Perłowym Meczecie, Gate of India, Grobowcu Humayuna, Muzeum Ghandiego. W trakcie zwiedzania lunch. Po zakończeniu wycieczki, przejazd na uroczystą kolację połączoną z tradycyjną muzyką indyjską graną na żywo. Nocleg w hotelu.

4. Po śniadaniu przejazd samochodem do Agry. Lunch w lokalnej restauracji. Zwiedzanie jednego z cudów świata – wspaniałego grobowca Taj Mahal oraz Fortu Agra. Powrót do Delhi, po drodze kolacja. Nocleg w hotelu.

5. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w słynnej dzielnicy podróżników - Paharan Ganj oraz zakupy na Main Bazaar. Około południa indyjski kurs gotowania. Uczestnicy wyprawy będą mieli okazję zgłębić tajniki kuchni indyjskiej – najpierw poznać orientalne, nieznane składniki i przyprawy, a potem własnoręcznie przygotować posiłek pod okiem doświadczonych mistrzów. Lunch. Przejazd na dworzec kolejowy i całonocna podróż sypialnym, klimatyzowanym wagonem do Varanasi. Kolacja w pociągu.

6. Wczesnym rankiem dojazd do Varanasi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i śniadanie w hotelowej restauracji. Po śniadaniu przejazd samochodem do Sarnath – miejscowości położonej niecałą godzinę drogi od Varanasi. Zwiedzanie buddyjskich ruin i świątyń, m. in. Świętego dla buddystów miejsc, gdzie Budda miał wygłosić pierwsze kazanie. Lunch podczas zwiedzania. Późnym popołudniem powrót do Varanasi. Przemarsz wąskimi uliczkami starego miasta nad brzeg Gangesu, gdzie uczestnicy wyprawy będą światkami spektakularnej ceremonii Arathi – błogosławienia rzeki, połączonej ze zbiorowymi modłami, śpiewami i składaniem ofiar. Po ceremonii kolacja w starym mieście. Powrót do hotelu i nocleg.

7. Pobudka przed świtem i udanie się nad brzeg Gangesu. Wynajęcie łodzi i rejs Gangesem połączony z podziwianiem wchodu słońca. O tej porze Hindusi, a zwłaszcza hinduscy asceci – sadhu dokonują rytualnych kąpieli w świętej rzece. Jest to niezapomniany widok, który pozostawi w pamięci niezatarte wspomnienie. Po zakończonym rejsie śniadanie w klimatycznej restauracyjce w okolicy Ghatów, czyli zabytkowych schodów prowadzących do Gangesu. Po śniadaniu piesze zwiedzanie okolicy: Assi Ghat, Raj Ghat, Manikarinka Ghat oraz cudowna studnia, którą bóg Śiwa wykopał szukając zagubionego kolczyka swej boskiej żony – Parawati. Wizyta w świątyni nepalskiej, Złotej Świątyni oraz obserwacja wstrząsającej ceremonii kremacji zmarłych nad brzegiem Gangesu. Lunch. Przeprawa łodzią na drugą stronę rzeki i zwiedzanie zabytkowego fortu. Wieczorem wizyta na jedwabnym targu i możliwość nabycia pięknych tkanin pierwszorzędnej jakości. Kolacja z muzyką na żywo w starym mieście. Powrót do hotelu i nocleg.

8. Po śniadaniu grupa uda się do Międzynarodowego Centrum Jogi, gdzie doświadczeni mistrzowie wyłożą podstawy tej liczącej sobie ponad tysiąc lat sztuki. Po ćwiczeniach lunch w lokalnej restauracji. W godzinach popołudniowych transfer na dworzec kolejowy i całonocna podróż klimatyzowanym wagonem do Kalkuty.

9. Wcześnie rano przyjazd do Kalkuty. Transfer do hotelu i śniadanie. Zwiedzanie Dzielnicy BBD Bagh; Chinatown, świątyni krwawej bogini Kali oraz Szpitala Matki Teresy. Lunch na popularnej ulicy Park St i wizyta w ciekawym Indian Museum. Wieczorem obserwacja pokazu światła i dźwięku w imponującym Victoria Memorial. Kolacja i nocleg w hotelu.

10. Po śniadaniu przejazd na lotnisko i dwugodzinny przelot do Port Blair na Andamanach. Przejzad do hotelu, zakwaterowanie i lunch. Przejazd na pierwszą plażę na Andamanach – Cobryn’ Cove Beach. Chwila relaksu nad oceanem i wyprawa na sąsiednią wyspę – Viper Island, gdzie zobaczyć można m.in zarośnięte dżunglą ruiny brytyjskiego więzienia. Powrót do Port Blair, kolacja w hotelu i nocleg.

11. Po śniadaniu przejazd do portu i trzygodzinny rejs promem na najpopularniejszą wyspę archipelagu – Havelock. Zakwaterowanie w komfortowym resorcie przy plaży, lunch i cały dzień relaksu na rajskiej wyspie. Wieczorem kolacja i nocleg.

12. Po śniadaniu przejazd na najsłynniejszą plażę na Andamanach – Beach no.7. Plażowanie, kąpiel w krystalicznej, lazurowej wodzie, relaks. Lunch w restauracji na plaży i powrót do resortu. Po południu, dla chętnych wędkowanie z tradycyjnej łodzi rybackiej. Kolacja i nocleg.

13. Po śniadaniu przejazd do portu i rejs promem z powrotem do Port Blair. Zakwaterowanie w hotelu i lunch. Po lunchu zwiedzanie Port Blair i okolic. Wizyta w niezwykle ciekawym Muzeum Antropologicznym, Muzeum Morskim, Młynie Chatnam, Sagarika Emporum. Wieczorem spektakl światła i dźwięku w Celluar Jail będąca przejmującą ilustracją historii walki Hindusów o niepodległość. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

14. Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Kalkuty. Lunch w restauracji w centrum i czas na ostatnie zakupy. Elegancka, pożegnalna kolacja i przejazd na międzynarodowe lotnisko w Kalkucie. Przelot do Polski.

15. Przylot do Polski.

Valid XHTML 1.0 Transitional projekt i realizacja: www.evl.pl